Beiratkozási időpontok

Kedves érdeklődők, jelentkezők! Iskolánkban az alábbi időpontokban lesz lehetőség felnőttoktatásra valamint nappali tagozatra beiratkozni:

Beiratkozás felnőttoktatásra:

• 2018. augusztus 22. 12.30-16.00
  • 2018. augusztus 23. 8.00-12.00
  • 2018. augusztus 24. 8.00-12.00

Pótbeiratkozás nappali tagozat:

• 2018. augusztus 27. 8.00-12.00

Ideiglenes felvételi rangsor

A 2018. évi ideiglenes felvételi rangsorok az alábbi linken érhető el:

Ideiglenes felvételi rangsor 2018

Az ideiglenes felvételi rangsorban elfoglalt hely megtekintése után, lehetőség van az adatlapon megjelölt szakmák sorrendjének módosítására, vagy újabb szakma felvételére 2018. március 21-22. napján. Ezt a lehetőséget az általános iskola segítségével tudják az érintettek megtenni.

Az előzetes tájékoztatás szerint, a szakmaszerkezeti döntést követően a Szabóky Adolf szakiskolai ösztöndíjra jogosító hiányszakmák az alábbiakra módosulnak a 2018/19-as tanév vonatkozásában:

Szabóky Adolf szakközépiskolai ösztöndíjas szakmák 2018/19 (előzetes tájékoztatás szerint):

• Ács (34-582-01)
  • Gépi forgácsoló (34-521-03)
  • Hegesztő (34-521-06)
  • Női szabó (34-542-06)
  • Villanyszerelő (34-522-04)

Jubileumi felhívás (1968-2018)

Kedves Volt, Jelenlegi „Iparis-Déris” Diákok, Tanárok, Dolgozók és Leendő Diákok!

A mátészalkai „Ipari/Déri” (4702 Mátészalka, Baross László utca 9-11.) (bárhogyan is hívták az elmúlt évtizedekben) 2018-ban ünnepli önálló működésének 50. évfordulóját. Ez alkalomból jubileumi műsorral és kiállítással, Öregdiákok és többgenerációs volt „iparis családok” találkozójával készülünk. Számítunk minden érdeklődő aktív közreműködésére, azokra, akik „történeti értékű”, személyes anyaggal, tárgyi emlékekkel rendelkeznek az elmúlt évekből. Gondolatébresztőként az alábbi gyűjtési körben gondolkodunk:

• fotók, tablóképek, diákújságok, plakettek, jutalomkönyvek, tankönyvek, munkadarabok, vizsgadarabok, puskák, kabalák, dolgozatok, ellenőrzők, munkanaplók, rajzok, régi könyvek, iratok, bizonyítványok, szalagavatói szalagok, ballagási tarisznyák, ruhák, öltönyök, munkaruhák, oklevelek, kupák, érmek, meghívók, videó-, hang- és képfelvételek… és minden egyéb, melyek segítségével közösen felidézhetjük a múltat.

A kiállítandó tárgyakat az iskolai könyvtárban gyűjtjük.

Várjuk a személyes élményeket, történeteket, üzeneteket, a szakmai életút (eredeti szakmában vagy más jellegű) rövid bemutatását fotókkal, rövid videókkal kiegészítve. Mindezeket írott formában, email-ben, postai úton, vagy a Facebookon is elküldhetik „Üzenet egykori iskolámba” jeligével, név, szakma és tanulmányi idő feltüntetésével.

Ha szeretnétek, szeretnének részeseivé válni egy időutazásnak, kérjük, jelezzék, és juttassák el minél hamarabb az alábbi elérhetőségeken:

A rendezvény tervezett ideje: 2018. tavasza

A közreműködést előre is köszönjük:

A Mátészalkai SZC Déri Miksa Szakgimnáziumának, Szakközépiskolájának
és Kollégiumának vezetősége

Köszönetnyilvánítás

A „Mester 138” Alapítvány Kuratóriuma és a Mátészalkai Szakképzési Centrum Déri Miksa Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiumának intézményvezetése nevében köszönetet mondunk mindazoknak a szervezőknek, résztvevőknek és felajánlóknak, akik hozzájárultak a 2018. január 13-án megrendezett jótékonysági bálunk sikeréhez. Támogatók listája (pdf)

Tájékoztató az Autóbuszvezető szakképesítés megszerzéséről

Fél éves OKJ-s képzéssel, a tanév rendjéhez igazodva, 2017/2018. tanév második félévében iskolai rendszerű képzésben felnőttoktatás keretében, az esti oktatás munkarendje szerinti képzési formában megszerezhető a 35 841 01 Autóbuszvezető szakképesítés-ráépülés, melynek keretében:

• „D” kategóriás jogosítvány, és
  • GKI (Gépjármű Képesítési Igazolvány) kártyát adunk.

A képzésben való részvétel feltétele:

• alapfokú iskola végzettség
  • bármely szakmacsoportban megszerzett OKJ-s szakképesítés,
  • érvényes „C” kategóriás jogosítvány,
  • egészségügyi alkalmasság (PÁV II. – a közúti járművezetők pályaalkalmassági vizsgálatáról szóló 41/2004. (IV.7.) GKM rendelet előírásai alapján.

Az egészségügyi alkalmassági vizsgálatot (PÁV II.) minden jelentkezőnek egyéni úton kell intéznie. Az alkalmassági vizsgálatról szóló dokumentumot a beiratkozás napján az intézménynél be kell mutatni, ennek hiányában nem tudja a képzést megkezdeni.

Az egészségügyi alkalmassági vizsgálatot (PÁV II.) az alábbi helyszínen végzik:

1082 Budapest, Vajdahunyad utca 45.

A vizsgálattal kapcsolatos tudnivalók megtalálhatóak a www.nkh.gov.hu honlapon, vagy felvilágosítást kérhetnek 06/1/510-0101

A vizsgálat összege: 8310Ft., melyet a képzésbe bekapcsolódó fizet.

A képzésre jelentkezési szándékát személyesen a Mátészalkai Szakképzési Centrum Déri Miksa Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiumának titkárságán adhatja be 2018. január 10. napjáig.

A beiratkozás időpontjai (amennyiben minden előírt dokumentummal rendelkezik): 2018. január 15-16. 8.00-15.30

A szakképesítéssel betölthető munkakörök:

• 8418 Autóbuszvezető

KSH besorolás alapján: Közúton menetrend szerint vagy különjáratokon, közösségi személyszállítás céljából, személyi felelősséggel autóbuszt vezet.

Feladatok:

• a mindenkori KRESZ-nek, valamint a biztonsági előírásoknak és utasításoknak megfelelően a gépjármű vezetése;
  • az autóbusz előre meghatározott útvonalon vagy meghatározott célállomásra való vezetése;
  • az utasok fel- és leszállásának biztosítása;
  • fűtés, szellőzés, világítás szabályozása;
  • menetjegy-árusítás, menetjegyek és bérletek érvényességének ellenőrzése;
  • utasok tájékoztatása, a csomagok be- és kipakolása;
  • menetokmány vezetése, elszámolás a menetjegyekkel és bevételekkel;
  • az autóbusz átvétele, leadása, az autóbusz műszaki állapotának ellenőrzése, tankolás.

Jellemző munkakörök:

• Fogyatékkal élők számára működtetett autóbusz vezetője
  • Mikrobuszvezető (9 fő fölött)

A képzés indításával kapcsolatos tájékoztatás: 06/44/312-657

Page 1 of 7 12345...»